سفارش تبلیغ
صبا
برنامه های ثابت هفتگی مسجد که پس از نماز مغرب و عشاء برگزار میگردد: شنبه ها: جلسه قرآن ، دوشنبه ها: جلسه پرسش و پاسخ ، سه شنبه ها: دعای توسل ، پنجشنبه ها: دعای کمیل ، جمعه ها: پس از نماز صبح دعای ندبه،پس از نماز مغرب و عشاء برنامه سخنرانی مذهبی

اسلایدر

مطالب اخیر وبگاه
سلامتی و تندرستی با ورزش
ورزش به فعالیتها یا مهارتهای عادی جسمانی‌ای گفته می‌شود که بر پایه یک رشته قوانین مورد توافق همگانی و با اهداف تفریحی، یا برای مسابقه ،نشاط شخصی، دستیابی به ورزیدگی، مهارت جویی یا آمیزه‌ای از این اهداف انجام می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار سلامت نیوز، تعریف ورزش به هدف و منظور از انجام آن بستگی دارد. رشته‌های فراوانی در ورزش وجود دارند و مردم زمان و هزینه زیادی را چه به عنوان شرکت کننده و چه به عنوان تماشاگر صرف ورزش می‌کنند. ورزش و ورزش کردن طی سالیان طولانی از قالب یک تفریح و سرگرمی به قالب یک حرفه و فعالیت درآمده است و تعداد بیشماری از ورزشکاران حرفه‌ای در سراسر جهان از طریق ورزش به ثروت و زندگی رسیده اند. این یکی دیگر از خصوصیات ورزش به شمار می‌آید.
واژه‌ ورزش‌ که از دیرباز معنای تمرین و ممارست داشت به هنگام‌ تصویب‌ «قانون‌ ورزش‌ اجباری‌ در مدارس‌» در 16 شهریور ماه‌ 1306 خ‌ به طور رسمی به معنای امروزی وارد قاموس‌ واژگان‌ دولتی‌ ایران‌ شده‌ است‌.
چرا ورزش؟
با افزایش سن تغییرات متعددی در قسمت های مختلف بدن ایجاد می شود. قلب ، ریه ها، سیستم عصبی، عضلات و استخوان ها دچار تغییرات ناشی از افزایش سن می شوند.
? قدرت عضله? قلب کاهش می یابد.
? ظرفیت ریه برای جذب اکسیژن کم می شود.
اگر تحرک و ورزش نداشته باشیم:
? عضلات ضعیف می شوند.
? کارایی مفاصل کم می شود.
? استخوان ها پوک می شوند.

چه نوع ورزش هایی مفید هستند؟
? انواع تمرینات ورزشی
انجام شش نوع تمرینات ورزشی برای شما مفید است. تمرینات گرم کننده، تمرینات استقامتی (هوازی)، تمرینات انعطاف پذیری، تمرینات حفظ تعادل ، تمرینات قدرتی و تمرینات انقباضی ایستا.
ورزش کردن عکس عمل خوردن است ، با ورزش کردن کالری های خود را می سوزانید . در حقیقت بدن شما با سوزاندن کالری می تواند کار کند . این کالریها بدن را گرم ، قلب را درحال پمپاژ و خون را در حال گردش نگه می دارد . کالری های مصرف شده شما را در حال تحریک و تحرک نگه می دارد ، مثل پیاده روی ، کارکردن ، از پله بالارفتن و یا هر فعالیتی که انتخاب می کنید . هر چه بیشتر حرکت کنید بیشتر کالری می سوزانید ، در نتیجه بیشتر وزن از دست می دهید . با 1 مایل پیاده روی همانقدر کالری می سوزانید که با همان فاصله دویدن اما فقط از نظر زمان اختلاف دارد .

 برای حفظ سلامت روان هم ورزش کنید!
ورزش احتمال ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی را نیز کاهش می‌دهد ، از خطر سرطان‌های مختلف جلوگیری می‌کند، باعث کاهش فشار خون ، بهبود متابولیسم، کاهش مشکلات مرتبط با دیابت، کمک به حفظ تراکم استخوان و ارتقای سیستم ایمنی می‌شود.
اما آیا می‌دانید که ورزش برای سر نیز سودمند است. شایع‌ترین درمان‌ها برای افسردگی روان درمانی و دارودرمانی هستند. روانشناسان دریافته‌اند انجام حرکت ورزشی می‌تواند سومین راه درمان افسردگی به شمار آید
نویسنده شهرام جابری در سه شنبه 87/7/23 | نظر

هفته تربیت بدنی همه ساله از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه با اهمیت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه و توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی برگزار می شود. ورزش و فعالیت فیزیکی در سلامت روان نیز مؤثر است. مطالعات نشان می دهد که موارد افسردگی، اضطراب و .... در اثر فعالیت فیزیکی بهبود یافته و ورزش به عنوان یک عالم حمایتی در درمان بیماری روانی پذیرفته شده است. ورزش و فعالیت جسمانی به همراه رژیم غذایی مناسب، عدم استعمال مشروبات الکلی ودخانیات و انجام مراقبت های دوره ای، در پیشگیری از بیماری ها و رسیدن به بالاترین سطح سلامتی و بازدهی اقتصادی و اجتماعی نقش دارند. ورزش های سبک مانند پیاده روی، باعث مصرف انرژی شده و سهم بسیار مهمی در کنترل وزن و کاهش چربی در بدن دارد. همچنین فعالیت فیزیکی سبک و منظم از طریق تقویت کارکردهای ایمنی، باعث افزایش سطح فعالیت سیستم ایمنی در بدن شده و در پیشگیری از سرطان مؤثر می باشد

 

 

ادامه مطلب...


نویسنده یزدانپناه در سه شنبه 87/7/23 | نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

مسابقات فوتسال نوجوانان

 

گروه نوجوانان مسجد پیامبر اعظم (ص) در نظر دارد ، مسابقات فوتسال در رده سنی نوجوانان برگزار نماید.

1 - حداقل تعداد نفرات هر تیم 8 نفر و حداکثر 10 نفر

2 - متولدین 1372 به بالا می توانند در مسابقات شرکت نمایند.

3 - حداکثر مهلت ثبت نام سه شنبه 29 مرداد ماه

4 - مدارک لازم جهت ثبت نام : یک قطعه عکس و فتوکپی شناسنامه از هر بازیکن - ورودیه هر تیم 000/10 تومان

5 - جهت ثبت نام همه روزه بعد از نماز نماز مغرب و عشا به آقایان یزدان پناه و مینایی مراجعه نمایید.

بسیج نوجوانان (رهروان شهدا) پایگاه امام رضا (ع)
نویسنده خادم کوچک در شنبه 87/5/26 | نظر
نویسنده یزدانپناه در سه شنبه 87/2/24 | نظر
 
دایی در پایان بازی با نگاهی غضب آلود رودرروی خبرنگاران ایستاد او سعی داشت با اخم‌هایش نشان دهد که عصبانی ا‌ست.

 عصبانی از باخت تیمش برابر پرسپولیس. باختی که بیش از هر کس دیگر شخص او در اتفاق افتادنش تقصیر داشت؛ اما او داور را متهم کرد تا کسی نپرسد آقای دایی...؟ادامه مطلب...


نویسنده یزدانپناه در سه شنبه 87/2/24 | نظر
نویسنده یزدانپناه در سه شنبه 87/2/24 | نظر

خلبان و سرمیهماندار پرواز ??? جزئیات حادثه را تشریح کردند
 
352638.jpg
 همزمان با طرح شکایت هاى جدید علیه یک فوتبالیست، روند رسیدگى به پرونده بازیکن سرشناس وارد مرحله تازه اى شد.
بهروز مهاجرى، بازپرس شعبه اول دادسراى ویژه فرودگاه ها، پس از تحقیق و بازجویى از شاکیان «شیث رضایى» - متهم - را براى بازجویى و تحقیقات بیشتر احضار کرد. به گزارش خبرنگار ما، دیروز خلبان و سرمیهماندار پرواز شماره ??? تهران - شیراز که به عنوان مطلع به دادسرا احضار شده بودند، به سؤال هاى بازپرس پرونده به صورت کتبى پاسخ دادند. خلبان با تشریح حادثه تلخ داخل هواپیما به بازپرس پرونده گفت: از طریق سرمیهماندار در جریان ماجرا قرار گرفتم. بلافاصله براى حفظ امنیت و آرامش مسافران از کابین بیرون آمده و به مردم گفتم: نگران نباشید، مسئله خاصى وجود ندارد و هیچ مشکل فنى هم هواپیما را تهدید نمى کند، سپس به آنان اطمینان دادم که به خواست خداوند در کمال سلامت در مقصد فرود خواهیم آمد.
وى در ادامه گفت: درحالى که از اقدام ناپسند مسافر متخلف بسیار ناراحت و عصبانى بودم، در حضور مسئولان باشگاه مزبور با او برخورد کرده و درباره عواقب این شوخى بسیار خطرناک و مشکلات احتمالى اش جملاتى گفتم.
فوتبالیست متخلف هم وقتى پى برد شوخى او نگرانى جدى مسافران و خدمه هواپیما را در پى داشته، با ابراز شرمندگى از مسافران عذرخواهى کرد، اما کار او براى مدتى آرامش مسافران و امنیت پرواز را با اخلال و دلهره همراه کرد.
سرمیهماندار هواپیما نیز با تشریح جزئیات حادثه به بازپرس گفت: صبح شنبه ?? اسفند با پرواز شماره ??? شرکت آسمان از تهران به شیراز در حرکت بودیم. حدود ?? دقیقه پس از پرواز همراه میهمانداران مشغول پذیرایى از مسافران بودیم که ناگهان پیام عجیب و وحشتناکى را از بلندگوهاى داخل هواپیما شنیدیم: «هواپیما در حال سقوط است، از مسافران عزیز مى خواهم خونسردى خود را حفظ کنند تا خلبان بتواند از بروز فاجعه جلوگیرى کند.»
با شنیدن این پیام همه به وحشت افتادند. ما هم هراسان و با عجله خود را به کابین میهمانداران رساندیم. همان موقع نیز با «شیث رضایى» که میکروفونى در دست داشت، مواجه شدیم. این درحالى بود که تعدادى از مسافران با شنیدن این خبر ناگوار ضمن از دست دادن آرامش خود، دچار استرس و نگرانى شدید شده بودند. با کمک خلبان و خدمه و مسئولان باشگاه به مسافران اطمینان دادیم که هیچ خطرى هواپیما و مسافران را تهدید نمى کند و این پیام فقط یک شوخى بى جا بوده است. بر اساس این گزارش، نماینده شرکت هواپیمایى آسمان نیز با تسلیم شکایتى علیه «شیث رضایى» به بازپرس پرونده گفت: شوخى بسیار خطرناک فوتبالیست جوان موجب رعب و وحشت مسافران و خدمه پرواز شده است. بنا بر این خواستار مجازات قانونى مسافر متخلف هستیم. یک مسافر جانباز این پرونده نیز با مراجعه به شعبه بازپرسى، از فوتبالیست متخلف شکایت کرد.نویسنده یزدانپناه در جمعه 86/12/24 | نظرداش علی سلام! مخلصیم! چطوری استاد؟ چرا می خندی؟! چی؟! عادت داری؟! حق داری! چه خبرها؟! علی دایی سرمربی تیم ملی شد؟ می دانستیم استاد! خبرش آمده بود! همان روزی که مدیر برنامه های علی کریمی به یکی از خبرنگاران زنگ زد و گفت که از قول کریمی بنویسید دایی باید سرمربی تیم ملی شود، فهمیدیم یک خبرهایی هست و گرنه ابوالفضل خان بی گدار به آب نمی زد!

2) خب چطوری داش علی؟! اجازه دارم که داش علی صدات کنم؟! قربان صفای یو! می دونی داش علی! تکی! طلایی! نعمتی! اصلاً خدا تو را آفریده برای من و بقیه طنزنویسان رسانه ها! اگر تو نبودی ما شب عید این همه اضافه کاری نمی کردیم و مایه به جیب نمی زدیم که! به جان خودم از زمانی که شما آمدی اصلاً بیلان کار روزانه ما بالا رفته اساسی! تا همین چند وقت پیش می خواستند اخراجمان کنند اما حالا به ما پست و مقام داده اند بس که مطلب تولید می کنیم. البته حقیقت قضیه این است که ما هیچ کاره هستیم و زحمات را شما دارید می کشید!
ادامه مطلب...


نویسنده خادم کوچک در چهارشنبه 86/12/15 | نظر

به گزارش خبرگزاری فارس، مسئولان شرکت آلفا در گفت و گو با سران دو با
باشگاه پرسپولیس و استقلال، توافق اولیه برای برگزاری این دیدار را کسب
کرده اند.
قرار است مذاکرات هفته آینده نهایی شود و در صورت حصول توافق نهایی، بازی مذکور در تابستان سال آینده در کانادا برگزار می شود.
مذاکرات برای قطعی شدن برگزاری این دیدار ادامه دارد.
منبعنویسنده خادم کوچک در چهارشنبه 86/12/15 | نظر

 
نویسنده یزدانپناه در سه شنبه 86/12/14 | نظر

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
برچسب‌ها
طراح قالب
ثامن تم